Moje zwykłe a jednak niezwykłe macierzyństwo

piątek, 11 grudnia 2015

W nocy odwiedził mnie gość.

Nie uwierzycie!

Generalnie matki w okresie gdy dzieci są małe cierpią na chroniczny brak snu. Tak też jest ze mną. Ale jednak zdarzają mi się sny. Podobno w snach zawarta jest jakaś tajemnica.

"...Freud twierdził, że sny, często w bardzo barwny i zaszyfrowany sposób, mówią ci o czymś, z czego możesz nawet nie zdawać sobie sprawy. Część jawna snu, to te kolorowe, żywe obrazy, które potrafisz zapamiętać i jesteś w stanie opowiedzieć znajomym następnego dnia. Ale ważniejsza jest ukryta część snu. To tajemnica, która jest głęboko schowana, zaszyfrowana, przedstawiona w postaci symbolicznej. To jest tak naprawdę właściwe przesłanie twojego snu, ukryte i podane nie wprost, aby twój organizm nie czuł się zagrożony i mógł spokojnie wypoczywać podczas, gdy ty śpisz.
 
Pewne twoje dylematy, wewnętrzne konflikty i problemy są celowo pokazane w sposób absurdalny, zniekształcony i zaszyfrowany, aby to przyciągało twoją uwagę i odciągało ją od twych rzeczywistych konfliktów, emocji czy prawdziwych pragnień, do których nie przyznajesz się sama, przed sobą. To cenzura, podobna do tej, którą stosujesz także na jawie. Dzięki mechanizmom obronnym nie musisz stale pamiętać o swych nierozwiązanych konfliktach, a dzięki cenzurze sennej, możesz śnić i odpoczywać podczas snu..." (źródło: kobieta.wp.pl "O czym mówią nasze sny")


Dzisiaj rano obudziłam się, usiadłam na łóżku i stwierdziłam, że było to dość dziwne ale zarazem bardzo ciekawe przeżycie. Otóż śnił mi się Batman. Dobra wiem, czas na psychoterapeutę:), przepracowana jestem, brak świeżego powietrza, za mało spacerów?

Taki autentyczny Batman. Siedzieliśmy na dachu i gadaliśmy sobie. Wyglądał tak jak w filmie!
Mówię do Niego: Ty Batman nie masz już dosyć tego batmanowania? Chce Ci się jeszcze tak ratować ludzi walczyć ze złem, myślisz że jest sens?
A On mi na to: No pewnie! to moja misja!

Co ja robiłam na dachu? Czemu akurat Batman? nie jest to moja ulubiona postać. Następnym razem przyjdzie do mnie Superman a może Drakula? Wybieram Kobietę Kota, przynajmniej płeć ta sama.

Nawet nie staram się analizować znaczenia tego snu! Chociaż samego Batmana w sennikach nie znalazłam, zaś sen o bohaterze mówi: więcej odwagi kobieto! (czyli co? przechodzę na własną domenę;)?)

Owszem zdarza mi się czasami, że coś mi się śni ale nigdy tak absurdalnie.
.
...ale że Batman?...ale że na dachu?

A jak jest u Was ze snami? mieliście jakiś odjechany sen ostatnio? Wierzycie w znaczenie snów?


ps. wpis ten potraktuj z przymrużeniem oka!
 

26 komentarzy :

 1. Pewnie Batman dał Ci jakąś tajną misje, ale tego już nie pamiętasz? Albo to Ty jesteś Kobietą Kotem skoro byliście na dachu? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie uroczą Kobietką Kotem dlatego Batman dał Ci jakąś tajną misje ....

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha, sny są cudowne xD Batman mi się nigdy nie śnił, ale czasami zdarza mi się mieć trochę odjechane sny. Może więcej odwagi kobieto? xD Może zrób coś, co zawsze chciałaś, ale się bałaś? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No muszę się zastanowić i to głęboko;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobre!!! A która wersja Batmana, bo są mniej i bardziej przystojni :) Ha hahahaha

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha ha! i ha haha! ;)o losie nie zwróciłam uwagi! konwersacją byłam zajęta;);)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sen ... niesamowity :) Podobno często sami je do siebie przyciągamy (sny) czyli jak coś się dzieje w realu ważnego w śnie mamy tego odzwierciedlenie - tak pisano. Czyli wynika z tego, że jesteś silna i dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się ta interpretacja:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bez Kitu! Nie mów, że gadałaś z Batmanem!!! Autograf chociaż wzięłaś?:DDD

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety nasza rozmowa zakończyła się nagle - zadzwonił budzik:)

  OdpowiedzUsuń
 11. podobno sny trzeba interpretować odwrotnie. Może to znak, że powinnaś trochę odpocząć, bo wiele już zrobiłaś? Odrobinkę tylko, by wszystko to co robisz na nowo sprawiało Tobie radość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm. Jeśli coś w moim życiu nie sprawia mi radości, szukam alternatywy. Nie jestem typem, który potrafi się zmuszać do czegoś. Wszystko to co robię sprawia mi radość. Ale odpoczynek wskazany, jak najbardziej:)

   Usuń
 12. Sen z Batmanem? Czemu nie ;)

  A teraz z innej beczki, nominuję Cię do Liebstter Blog Award 2015 :)
  Będzie mi bardzo miło, jeśli odpowiesz na kilka moich niedyskretnych pytań ;)Wszystko znajdziesz w moim ostatnim wpisie http://mamaalone.blogspot.com/2015/12/liebster-blog-award-2015.html
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. W chwili wolnej, jasne że odpowiem:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ojj ja w znaczenie snów wierzę i mam tak, że albo swoich nie pamięam, albo są właśnei odjechane :D i (nie)stety moje sny czesto sie sprawdzaja

  OdpowiedzUsuń
 15. Mimo wszystko, nie chciałabym Batmana spotkać w realu;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mi się ostatnio nic nie śni, bo nie mam kiedy spać ;D.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jakby nie było, jest to w pełni zrozumiałe:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jako dziecko Batmana uwielbiałam, a jesli chodzi o sny to musza coś oznaczać. Myślę jednak, że ludzie jeszcze nie odkryli tej tajemnicy do końca i dlatego to co nam się śni nadal wydaje się nam dziwne. Mózg ludzki jest nieprzewidywalny.

  OdpowiedzUsuń
 19. W tym przypadku powiedziałabym nawet, że bardzo dziwne:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nigdy nie pokusiła bym się na analizę snu - może po prostu zbyt intensywnie o czymś myślałaś w dzień albo po prostu jesteś przemęczona i podświadomość chce Ci powiedziec że potrzebujesz wypoczynku

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardziej traktuje to humorystycznie. Nie pytaj co mi się dzisiaj śniło;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Mi się niedawno śniło, że zakochał się we mnie Mateusz Damięcki, choć to nawet nie mój typ męskiej urody. :D Może i Batman się w Tobie podkochuje? ;) :D

  Oj, ja też mam bardzo absurdalne sny, zwłaszcza odkąd zostałam mamą. :D

  OdpowiedzUsuń
 23. ...ale Damięcki...Mateusz? Powiadasz?...hmmm

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za przeczytanie, dzięki dzięki za przyszły i ewentualny komentarz :-)