Moje zwykłe a jednak niezwykłe macierzyństwo

środa, 14 października 2015

Idzie zima

Kombinezony dla dzieci kupione? Ciepłe buty, kozaki, czapki i szale?

Co roku kupuję. Zawsze mi się wydaję, że na dłużej niż sezon będzie a tu nic. Tak dzieci rosną, tak się wydłużają i nogi i stopy i ramiona, że nowe trzeba kupić. W przypadku nastoletniego dziecia, którego wzrost jest w miarę już przewidywalny inne w grę względy wchodzą a mianowicie trendy trzeba być i jak co roku moda się zmienia. No ba!
Rodzic biedny - matka w sensie, czwarty sezon w tym samym lata, bo dzieci trzeba odziać!
Ale nic to byleby ciepło w tyłek było, bo donoszą:
 
"...W Republice Czeskiej odnotowano w poniedziałek temperaturę minus 12,3 st. Celsjusza, czyli najniższą dla 12 października od początku prowadzenia takich pomiarów.
O rekordowym wyniku pomiarów poinformował Czeski Instytut Hydrometeorologiczny (CHMU).
 
Rekord ten, podobnie jak dotychczasowe historyczne minimum minus 10 stopni z roku 1992, zarejestrowała stacja meteorologiczna Kvilda-Perla. Znajduje się ona w tworzącym granicę Czech z Bawarią masywie górskim Szumawa na wysokości 1058 metrów nad poziomem morza w lokalnej kotlinie inwersyjnej, gdzie często mierzone są bardzo niskie temperatury..."

(źródło: national-geographic.pl  " Rekordowy mróz, Czesi w szoku: To dopiero październik!")
 
 
W Polsce też już sypnęło, również na Ukrainie i północy Rumunii.

"...W Wielkiej Brytanii pojawił się już łabędź czarnodzioby, który przez wielu uważany jest za zwiastun zimy, bowiem w Europie spędza zazwyczaj zimowe miesiące - informuje Daily Mail. - To najwcześniejszy od 50 lat przylot tego gatunku na brytyjskie wyspy, co może wskazywać, że będzie to wyjątkowo sroga i mroźna zima - twierdzą eksperci..."

(źródło: pogoda.wp.pl "To będzie długa i mroźna zima. Wskazuje na to przyroda")

 ...Ulepimy dziś bałwana...
 
 
 

4 komentarze :

 1. Przeraża mnie ta pora roku, bo zwyczajnie jej nie lubię...... najlepiej gdyby cały rok była wiosna i lato :) Jednak dla córki kurtka i kozaczki juz czekają!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie zima ale tylko biała, mogłaby trwać max dwa tygodnie w okolicach Świąt. Ale też nie przepadam. A zaopatrzeni też już jesteśmy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię zimy przez konieczność nadziewania odziewania oblekania własnego tyłka i tyłków małoletnich :) Dlatego lato górą

  OdpowiedzUsuń
 4. Też ubolewam, że już po. Uwielbiam jak dzień jest długi.

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za przeczytanie, dzięki dzięki za przyszły i ewentualny komentarz :-)