Moje zwykłe a jednak niezwykłe macierzyństwo

środa, 7 grudnia 2016

Znacie Zwiedzalskich?

"Znajdź mnie. Przygoda w mieście" - Przemysław Liput

Uwielbiam ten moment. Odbieram paczkę i czekam na dzieci, jak wrócą ze szkoły i przedszkola po to, by widzieć i uśmiechy na ich twarzach w momencie wyciągania książek. Za te przyjemne doznania dziękujemy: Wydawnictwo Dragon i Troy.net.pl


Tym razem: myślimy, uczymy się, ćwiczymy. My już mamy taki etap, że moje siedmioletnie dziecko tłumaczy młodszemu. Mało tego podczas zabawy słyszę:
... idź mama, my bawimy się w szkołę, chcemy być sami...

Jak już idą spać, książkę przeglądam. Podoba mi się. Karty są kolorowe, grube, sztywne.

Zaglądamy do Zwiedzalskich, rodziny podróżników i miłośników przygód. Tym razem wybieramy się z nimi na spacer po mieście. Idziemy do zoo, odwiedzamy wesołe miasteczko i zamek. Niestety Zwiedzalscy ciągle coś gubią i trzeba im pomóc to znaleźć.
U dołu kart są polecenia. Na każdej karcie nowe. Trzeba odszukać, policzyć, porównać...Dzieci uwielbiają szukać w książkach różnych elementów. Jeszcze jak to robią z rodzicem lub starszym rodzeństwem to już w ogóle super.Przeglądając książkę, wykonując polecenia musimy być skoncentrowani. Zadania wymagają wysiłku, również od dorosłego. Znalezienie małego elementu wśród tak wielu innych, jest sporym wyczynem. Książka zapewne ćwiczy spostrzegawczość i percepcję wzrokową, jak i rozwija słownictwo u naszych dzieci.

Książka zaciekawi przedszkolaka, jak i dziecko chodzące już do szkoły. Tak właśnie jest u nas.


My zaprzyjaźniliśmy się ze Zwiedzalskimi, są bardzo sympatyczni😊 Was też do tego namawiam. Idealny pomysł na prezent pod choinkę!
"Jest to książka przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Celem jej jest pomoc w rozwoju percepcji wzrokowej dziecka. Publikacja prezentuje dzień z życia rodziny – od wschodu do zachodu słońca. W publikacji znalazłyby się różnorodne zadania, np.: znajdź rzeczy, które tworzą parę (np. lewy i prawy but), znajdź drugą część, znajdź różnice, znajdź wskazane przedmioty, znajdź przedmioty, które nie pasują itp.”


"Jest to rewelacyjna propozycja zarówno dla dzieci przedszkolnych jak i również dzieci wczesnoszkolnych ponieważ uczy i rozwija percepcję wzrokowo- ruchową jak i spostrzegawczość a ponieważ wiele dzieci ma problem gdzie jest lewa a gdzie prawa strona bądź maja problemy ze skupieniem. Książka ta z pewnością pomoże w lekki i zabawny sposób pojąć to wszystko."

Za możliwość recenzji książki dziękujemy:Troy.net.pl


Wydawnictwo Dragon
10 komentarzy :

 1. Uwielbiam poznawać nowe tytuły! Czytamy sporo, biblioteczkę mamy wypchana po brzegi, biblioteka gminna cudownie wyposażona, ale fajnie u innych dziewczyn znajdywać nowe pozycje literackie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... i wzajemnie bardzo. Zdaję sobie sprawę, że Wasza biblioteczka jest wypchana po brzegi :)

   Usuń
 2. Koleżanki me Blogerki o książkach coraz to nowych piszące, chyba Was gorąco poproszę o zrzucenie się na nową półkę na ksiązki me, tak nęcicie i kusicie :) Noż zbankrutować z Wami można :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nęcimy i kusimy to prawda, ale warto :) Pozdrawiam Was serdecznie :)

   Usuń
 3. Świetna propozycja :) Tego tytułu jeszcze nie znałam, ale zapowiada się ciekawie. Mój chrześniak byłby zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak. Dobry pomysł na prezent :)

   Usuń
 4. kolejna ciekawa pozycja... oj jednak jest tego dużo do wyboru do koloru... na razie nic nie kupuje ale wypożyczam z biblioteki bo bym chyba zbankrutowała

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi świetnie, a nawet trochę śmiesznie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Momentami śmiesznie jest, jak przeglądamy książkę :)

   Usuń

Dzięki za przeczytanie, dzięki dzięki za przyszły i ewentualny komentarz :-)